Ceyhan Nehrinden
Akıp Giden
20 Milyonluklar

Cemil Durna

    

        

Ceyhan Nehrinden
Akıp Giden
20 Milyonluklar

Ceyhan Nehri üzerinden akıp giden milyonluklar olayından bahsetmek istiyorum.
Ceyhan Nehri'nin kutsal sular içinde olduğu bilinmektedir. Bu, HADİS ile sabittir (Cennet nehirleri dörttür. Ceyhan-Seyhan-Nil ve Fırat/Müslim-26.2839.) Ancak, başlık okununca; milyonluklar, Pınarbaşı menbaından kaynayan su ile çıktığı, yani bir mucize yaşandığı akla gelmesin.
Bu ilginç olay; 01 Ekim 2002 saat 11.00'de Öğretmen Evi köprüsünün güney bitişiğindeki selvi ve söğütlerin gölgesinde yaşanır.
Kahramanmaraş ili Elbistan ilçesi Karahüyük köyünden olup ilçe merkezinde oturan Emekli jandarma Başçavuş Cemil Durna, üç ayda bir aldığı aylığı o gün çekip, muhtemel kapkaçcı veya yankesici tehlikesini düşünerek, kemer üstü, gömleğiyle atletin arasına saklar. Bu sırada, arabası tozlandığından, sözü geçen yerde birkaç teneke su döküp yıkadıktan sonra eve gidecektir.
Olacak ya, o anda kuvvetli bir rüzgâr başlar. Tenekeyle su alıp dökeyim derken, 20 milyonluklar tomarıyla tam Ceyhan'ın bitişiğine düşer. Kendisi tam suyun içinde. Sanki rüzgâr vezne, Cemil Başçavuş müşteri. O tek tek suya savurmakta, O da yıldırım hızıyla toplamaktadır. Vezneci rüzgâr; para sayma makinesi gibi suyun üstüne sererken, Cemil Başçavuş da pratik bir şekilde toplar. Islanan banknotları taksisinin içine serer. Banknotların zedelenmemesi için iki saat bekledikten sonra sayar. Hiç fire vermediğine sevinir. Kaynak; bizzat kendisinden dinledim.
Not: Allah, sevdiği kulunun eşeğini kaybettirir, yeniden de buldurup sevindirirmiş. Bu da ona benzese gerek.