ÖNSÖZ

Prof. Dr. Halûk TOKUÇOĞLU

 

    

          İnsanların ömür denilen süreçte, doğumdan ölüme kadar başlarından birçok olay geçer, birçok kişi ile tanışır. Bunların toplamına ise insanın beyninin kıvrımları arasına hapsettiği hafıza diyoruz. İnsanların çevresi ile uyumlu hayat sürebilmesi, mutlu olabilmesi için anıları ve umutları olmalıdır. Hafızasını kaybeden insan anılarını ve umutlarını da kaybeder.
İnsanlar gibi toplumların da hafızalarının muhafazası ve gelecek nesillere aktarılması önemlidir. Kültürel yapımızın korunması ve güzelliklerin çoğalarak anıların taze tutulması o topluma en büyük hizmetlerden biridir.
Elbistan'da hemen herkesin tanıdığı ve sevdiği bir güzel insan bu konuda o güzel üslubu ile elinizde tuttuğunuz eseri bu anlamda toplumumuzun hizmetine sunuyor.
         Bugüne kadar basının Elbistan'daki tek sesi Mehmet Göçer; yaklaşık 50 yıldır sürdürdüğü hizmeti bir başka boyutta hayata geçiriyor. İlkokul yıllarımın “Elbistan Postası”ndan bugünün “Elbistanın Sesi”ne uzanan hizmet zincirinin bu yeni halkasını beğeneceğinizden eminim.
Her sayfası ayrı bir lezzet veren bu kitap, Mehmet Göçer ağabeyimizin yeni eserlerine de kapı aralayacaktır.
Başta Mehmet Göçer olmak üzere, kitaba emeği geçen herkesi kutluyor, başarılarının devamını diliyorum.