Ermeni Maria'nın J. Komutanına
Tertiplenen Suikasti Önlemesi Olayı

 

    

  Ermeni Maria'nın J. Komutanına
Tertiplenen Suikasti Önlemesi Olayı

ERMENİ komşusunun davetine icabet eden Jandarma Başçavuş Mustafa beyin önüne suikast için zehirli yemek konulma olayından bahsedeceğiz bu yazımızda.
Yarının büyükleri olacak olan gençlerimiz başta, her Müslümanın ibret ve ders almaları bakımından, işbu kitabımda yayınladığım kıssadan hisse ağırlıklı bu olaylar zincirine bir halka da, Kahramanmaraş iline bağlı Elbistan ilcesinin Güneşli Mahallesinden Durmuş Adbay ve oğlu Âdil Adbayeklemiş bulunuyor. Abdaloğu (Evliya, Eren'ler) kabilesine mensup, 1898'de dünyaya gelen, 1968'de Elbistan'da vefat eden Mustafa Adbay; Kahramanmaraş merkeze bağlı Zeytin ilçesi Jandarma Komutanıdır. “Ben; Müslüman bir Türk'üm” diyen herkesin, herkesimin ibret alması gereken olay şöyle seyreder:
Yıl 1925'ler. 45 Numara ayakkabı giyen, 1.90 boy, ağır sıklet bünyeye sahip, özetlenirse adeta bir erkek güzeli olan Başçavuş Mustafa bey, görevinde eşitlik ilkesine son derece uymuştur. Zaten, fıtratının gereği de bunu gerektirmektedir. Çünkü, insana insanca yaklaşmak, insanca muamele etmek İslam Dini'nin buyruğu gereğidir. Bu zatımuhterem de bunu yapmış. Yani, Ermeni de olsa, Yahudi de olsa, Katalok da olsa veya herhangi bir başka dinden de olsa, hatta hiçbir dini kabul etmeyen; ataist ve feminist de olsa yine âdil-eşit muamele yapacağı tartışılmaz.
Bir gün, Ermeni toplumunun önde gelen şahsiyeti ANZAVUR ERAM, Mustafa beyin şerefine evinde bir ziyafet çeker. Sofrada bir Ermeni komşusu daha var. Sofra hazır. Eram'ın hanımı Maria, Mustafa komutanın önüne tabağı sunmak için eğilirken, çaktırmadan, kaş ve göz işaretiyle; “YEME” diye uyarır. Çok zeki ve hassas olan Mustafa bey, ikram ediyormuş gibi tabağı ANZAVUR'un önüne iter. Daha sonra gelen tabaktan yemeye hazırlanırken, Anzavur ve komşusu O tabağa kaşık batırmamaya özen gösterip, diğer gelen tabaklardan yerlerken, eveleyip gevelemeyi de sürdürürler. Sofrada başlayan soğukluk, sofrada sona erer. Mustafa bey, pek bir şey anlamamış gibi işin üstünde durmaz, sessizce kamufle edip geçer.
Şu bir gerçek ki, Anzavur Eram fıtratının gereğini yapmıştır. Kanında mutlaka Müslüman kanı karışmış olmalı ki; Muhterem Maria hanımefendi de, O, dağ gibi yiğidin hunharca, kalleşçe öldürülmesine gönlü razı olmayıp, O da fıtratının gereğini yapmıştır.
Not, “Ey Türk Gençliği”: Yıllarca birlikte yaşamamıza ve de yıllarca iyiliklerimizi görmelerine, Devlet adına yaptığı görev süresince eşitlik prensibinden şaşmamasına rağmen, bir Türk Komutanını zehirleyerek öldürmek istenmesi olayı insanlık tarihinde ancak, şu durumdan da anlaşılacağı gibi Ermeni'ye yakışır. Belki ABD Başkanı BUSH da Ermeni asıllıdır. Kanı; bu damardan gelmiş olabileceğini sanmak kehânet sayılmasa gerek. Zira, Irak'ı, sudan bir bahane ile, on binlerce insanını hunharca, acımasızca öldürmeyi bu lider yapar
Yukarıdaki ibretli olay örnektir. Sormak lazım: Saddam'ı bahane ederek; İngiliz'in ve aynı zihniyeti taşıyan 8-10 kadar ülkenin desteğini alarak Irak'ı, ayrıca; yıllardır, olanca gücünü verip İsrail kanalı ile de binlerce Filistinli Müslüman'ı öldürterek Filistin'i kan gölüne çeviren de ABD Başkanı BUSH değil mi? Sağduyulu gazetelerin, 11 Eylül günü ikiz kuleleri vuran kendi içindeki derin devletin antrikalı oyunu olduğunu o tarihte çok köşe yazarı dile getirdiği bilinmektedir. Gazeteciler bunu yazdı, “bu böyle değil” diye üstünkörü de olsa bir yalanlama gelmedi. Bir nevi suçu kabul etmiş oldular. Zaten sükût da ikrardan gelir” ata sözüdür.
Ayrıca, 15 BİN KLM. UZAKLIKTAKİ ÜLKE VE ÜLKELERDEN iki yıl önce Afganistan'ı harabeye çeviren, yukarıda da sözü geçtiği gibi 2003 yılında da Irak'ı kangölüne çeviren BUSH'un plân ve işgal projesinde öteki ülkelerin de sırada olmadığını kim söyleyebilir?. İnsanın 6. hissine göre, ABD Başkanı BUSH, yarın; İran, Lübnan, Suriye, Ürdün başta birçok Müslüman devletleri hedef alarak, dünyayı 3. kez kan gölüne çevirecektir. Allah O'na, O'nun gibi düşünenlere uyuz versin de tırnak vermesin. Âmîn…
 

Elbistanın Sesi Yayınları
- 2 -

GÖÇER OFSET
Tel.: 0.344- 415 40 40
415 40 41 - 415 03 08
0 542 237 05 19
Her hakkı mahfuzdur.
İzin alınmadan iktibas edilemez.
www.elbistaninsesi.com
gazete@elbistaninsesi.com
Dulkadiroğlu Cad.Melek Sk. No:4
Elbistan