ANA SAYFA
     UN SANDIĞI

 

  Un Sandığı

Hakkında Ne Dediler ?

  Un sandığ - 1

  Un sandığ - 2

  Un sandığ - 3

  Kitabı Nasıl Alırım?

     MEHMET GÖÇER

 

  Hayatı

  Yaptıkları

  Eshab-ı Kehf Hakkında

Yaptığı çalışmalar

 

     LİNKLER

 

  www.elbistaninsesi.com

 

  www.yediuyurlar.com

 

   ZİYARETÇİ DEFTERİ

  OKU           YAZ

     SAYAC

     İLETİŞİM

    SİTE DESIGN BY

Mevlüt Köşker

 

    YAYINEVİ

Elbistanın Sesi Yayınları
GÖÇER OFSET
Tel.: 0.344- 415 40 40
415 40 41 - 415 03 08
0 542 237 05 19
Her hakkı mahfuzdur.
İzin alınmadan iktibas edilemez.
www.elbistaninsesi.com
gazete@elbistaninsesi.com
Dulkadiroğlu Cad.Melek Sk. No:4
Elbistan

Doğan Bozkurt'un Partilere Oy Taksimi

Başlığı okuyanlar; “Bu da ne demek? Miras mı taksim ediyor bu kişi?” diyenler olabilir. Afşin ilçesine bağlı Dağlıca (Marabuz) kasabasında yaşanan ilginç olay şöyle seyreder:

1977'lerde CHP'den bir dönem Afşin Belediye Başkanlığı ve 25 yıldan beri de İl Genel Meclisi üyeliğini sürdüren Doğan Bozkurt; CHP M. V. adayı olan Av. Doğan Aslan ve arkadaşları adına ayrı bir grupta Seçim propagandası için köy gezisini sürdürmektedir. Doğan Bozkurt, beraberindeki arkadaşları ile Marabuz köyüne (Adı, sonra değiştirilerek Dağlıca adı ile kasaba oldu) gelmiş, halk başına toplanmıştır. Bu köy Doğan Bozkurt'u; dürüst ve mertliğinden dolayı çok sever. O da Marabuzluları çok sever. Ancak, “Alışveriş başka, dostluk başka” misâli, CHP'ye oy vermezler. Bu durumu iyi bilen Doğan Bey, Dağlıca halkına hitaben kısa ve özet bir konuşma yaparak şöyle der:

“…Her seçimde CHP'ye çok az oy verdiğinizi biliyorum. Siz muhterem Marabuzlulara bir öneri ve tavsiyem olacak; kabul mu?, “ Biz sana güveniyoruz, kabul!..” sesi yükselir. "O zaman iyi dinleyiniz: Oylarınızı beş vakit namazını kılanlar, Ramazan Orucunu tutanlar Millî Nizam Partisi'ne (MNP), Cuma'dan Cuma'ya namaz kılanlar Ferruh Bozbeyli ve Süleyman Demirel'in Partisine, geri kalanlar da benim Partim CHP'ye versinler” demesi alkışlarla mukabele görür.

Kaynak; Bizzat kendisinden dinlemiştim.